Emsnightmare biography

Emsnightmare

2000 –

2 Views

Who is Emsnightmare?

24 Şubat 2000 İzmir doğumlu Underground Rapper. Emsnightmare, aynı zamanda Ems mahlasıyla bilinir.

Asıl adı Emre olan Rapçi vokal olarak ilk denemelerini 9 yaşında yapmaya başlamıştır. Ve online platformlarda ilk eylemsel underground projesini ise internet üzerinden birçok amatör Mc'yi bir araya getirerek, 2017 yılında Immortal adını verdiği grupla Outlawz adında toplu bir yeraltı albümü yapıp hayata geçirmişti. Fakat bilinmeyen sebeplerden dolayı grubu dağıttı ve Albümü yayından kaldırma kararı aldı. Bu olayın ardından müzikal ekipman sıkıntısı çeken Mc yaklaşık 2 sene kadar hiçbir projede yer almadı. Bu olayların ardından 2019 Eylülünde iş arkadaşı olan ve onun tekrar proje yapmasını sağlayan Tayfur Gürlek (Welter) ile birlikte "Sokakta Büyüdüm" adında bir freestyle kaydı yayınladılar. Bu free aslında parça solo olarak daha önce kaydedilmişti ve Kasım 2019'da King Kong #Round2 adıyla Unreleased Versiyon olarak tekrar yayınlandı. Emsnightmare'in 2 senelik aranın ardından Welter ile iş birliği ve uyumu yakalamış olmasına karşın hemen birlikte bir EP kaydetmeye karar verdiler ve 15 Şubat 2019 tarihinde "Savaş Sanatı" adını verdikleri Underground Protest EP'lerini yayınladılar.

EP'den yaklaşık 8 ay sonra Ems mahlasıyla tekrar geri dönen Nightmare, 30 Ağustos 2020 tarihinde duygusal sözleriyle dikkat çeken "Sonbahar" parçasını yayınladı. Parçanın Cover'ında Van Gogh detaylarına yer veren Ems, lirikal açıdan çeşitlilik gösteren ilk eserini de bu şekilde yayınlamış oldu. Bunu takiben 25 Eylül 2020 Tarihinde "Viet Cong", 18 Ekim 2020 tarihinde ise "Öfkemin İçinde" parçalarını piyasaya sürdü.

Citation

Use the citation below to add to a bibliography:

Style:MLAChicagoAPA

"Emsnightmare." Biographies.net. STANDS4 LLC, 2021. Web. 15 Jan. 2021. <https://www.biographies.net/biography/emsnightmare/b/295870d7>.


We need you!

Help us build the largest biographies collection on the web!

Born
Feb 24, 2000
Turkey
Profession

Submitted by emsnightmare
on October 20, 2020

Discuss this Emsnightmare biography with the community:

0 Comments


    Our awesome collection of

    Promoted Bios

    »