Urs Gasche

Politician

1955 –

13 Views

Who is Urs Gasche?

Urs Gasche is een Zwitsers politicus.

Gasche bezocht scholen in Uettligen en Bern en studeerde daarna rechten in Bern. Na zijn promotie was hij werkzaam als advocaat. Van 1982 tot 1988 was hij districtsjurist en afdelingshoofd van het Ambt Ruimtelijke Ordening. Daarna was hij zelfstandig advocaat in Bern.

Gasche werd in 1990 wethouder te Fraubrunnen en van 1994 tot 2001 was hij burgemeester. Op 10 juni 2001 werd hij in de Regeringsraad van het kanton Bern gekozen. Sindsdien beheert hij het departement van Financiƫn.

Gasche was van 1 juni 2003 tot 31 mei 2004 en van 1 juni 2007 tot 31 mei 2008 voorzitter van de Regeringsraad van het kanton Bern.

Hij was tot 2008 lid van de Zwitserse Volkspartij maar trad in dat jaar toe tot de gematigde afsplitsing van de SVP, de Burgerlijk-Democratische Partij.

We need you!

Help us build the largest biographies collection on the web!

Born
Mar 15, 1955
Bern
Nationality
  • Switzerland

Submitted
on July 23, 2013

Citation

Use the citation below to add to a bibliography:

Style:MLAChicagoAPA

"Urs Gasche." Biographies.net. STANDS4 LLC, 2022. Web. 18 Jan. 2022. <https://www.biographies.net/biography/urs-gasche/m/0cgkrvv>.

Discuss this Urs Gasche biography with the community:

0 Comments


    Browse Biographies.net