Cool D

Vocals, Record Producer

1976 –

58

Who is Cool D?

Priit Kolsar räpparinimega Cool D on Eesti räppar ja muusik. Ta sündis Tartu linnas. Coolil tekkis lähem huvi Hip-Hopi vastu, kui ta töötas Tartu Raadios, kus ta mängis tuntumaid räpilugusid ja andis teada uusimaid räpiga seonduvaid uudiseid. Vahepeal sai trumme löödud ka Rock bändis. Huvi Hip-Hopi vastu oli aga endine ja varsti tekkis tal juba soov ise midagi kirjutama hakata. Esimese albumi lasi Cool D välja 1995. aastal ja see kandis nime O`Culo. Kogumik oli esimene Hip-Hopi laadne Eestis.

1998. loodi koos DJ Critikali, Kozy, G-Enka ja Revoga uus Eesti räpparite bänd A-Rühm. Esimeselt Rühma plaadilt sai väga tuntuks lugu nimega "Popmuusik". Cool D on välja lasknud kokku 7 albumit, viimane aastast 2006. Lisaks oma soolokarjäärile on Cool D teinud lugusid koos G-Enka ja paljude teiste Eesti räpparitega. Cool D lugudele "Pole Sinu Asi" ja "Eestlased" on filmitud ka videod.

A-Rühma kolmas album "Leegion" lasti välja samuti 2006. aastal. Selle albumi kahele loole tehti välismaal ka video. "Palmisaar" filmiti Indias ja "Tugitooli Gangsterile" Inglismaal.

2007. aasta 30. juulil, kui Tallinnas esines Ameerika Ühendriikide tuntud räppar 50 Cent oli A-Rühm selle soojendaja.

We need you!

Help us build the largest biographies collection on the web!

Born
Oct 23, 1976
Also known as
  • Priit Kolsar

Submitted
on July 23, 2013

Citation

Use the citation below to add to a bibliography:

Style:MLAChicagoAPA

"Cool D." Biographies.net. STANDS4 LLC, 2023. Web. 31 Jan. 2023. <https://www.biographies.net/people/en/cool_d>.

Discuss this Cool D biography with the community:

0 Comments

    Browse Biographies.net