Steve Dickson

Politician

1962 –

 Credit ยป
25

Who is Steve Dickson?

Steven Lance Dickson is an Australian Politician and member of the Queensland State Parliament. He represents the Sunshine Coast electorate of Buderim. He was sworn in as Minister for National Parks, Recreation, Sport and Racing on 3 April 2012.

We need you!

Help us build the largest biographies collection on the web!

Born
Jun 24, 1962
Profession
Lived in
  • Queensland

Submitted
on July 23, 2013

Citation

Use the citation below to add to a bibliography:

Style:MLAChicagoAPA

"Steve Dickson." Biographies.net. STANDS4 LLC, 2023. Web. 6 Feb. 2023. <https://www.biographies.net/people/en/steve_dickson>.

Discuss this Steve Dickson biography with the community:

0 Comments

    Browse Biographies.net