Carrie Henn

Actor, Film actor

1976 –

68 Views

Who is Carrie Henn?

Carrie Henn, właściwie Caroline Marie Henn – była amerykańska aktorka, znana z roli Rebbecki "Newt" Jorden, osieroconej dziewczynki, która trafia pod opiekę Ellen Ripley w filmie Jamesa Camerona Obcy – decydujące starcie.

W roku 1987 udział w projekcie Camerona przyniósł jedenastoletniej wówczas Henn nagrodę Saturna dla najlepszego aktora dziecięcego. Tego samego roku była nominowana do Nagrody Młodych Artystów. Szesnaście lat później Henn została także laureatką nominacji do DVD Exclusive Award za komentarz w wydaniu DVD Kwadrylogii Obcego. Po udziale w Obcym, nigdy więcej nie udzielała się jako aktorka.

Ojciec Carrie był oficerem United States Air Force. Na początku lat osiemdziesiątych ona i jej rodzina przeniosła się do Anglii; to tam Carrie wzięła udział w castingu i w rezultacie otrzymała rolę Newt.

W roku 1994 Henn ukończyła Atwater High School w Atwater w stanie Kalifornia. Następnie uczęszczała na California State University, Stanislaus, uczelnię znaną także jako Stanislaus State, w Turlock, gdzie studiowała bibliotekarstwo. Absolwentką szkoły została w roku 2000. 2 lipca 2005 roku Carrie poślubiła Nathana Kutchera, poznanego w trakcie studiów, obecnie pracującego w zawodzie oficera policyjnego. Para doczekała się potomka.

We need you!

Help us build the largest biographies collection on the web!

Born
May 7, 1976
Panama City
Also known as
  • Caroline Marie Henn
Nationality
  • United States of America
Profession
Lived in
  • Panama City

Submitted
on July 23, 2013

Citation

Use the citation below to add to a bibliography:

Style:MLAChicagoAPA

"Carrie Henn." Biographies.net. STANDS4 LLC, 2022. Web. 21 Jan. 2022. <https://www.biographies.net/people/en/carrie_henn>.

Discuss this Carrie Henn biography with the community:

0 Comments


    Browse Biographies.net